Dilek Yalçın: “Geçmiş dönemde satılan arazileri hiç sorguladınız mı?”

dilek yalçın izmit
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kocaeli Gazeteleri… İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Dilek Yalçın İzmit Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısında, AKP’li meclis üyelerine seslenerek, “İzmit Belediyesinin geçmiş dönemlerde satışını gerçekleştirdiği arazilerle ilgili bir soruşturma yaptınız mı? Bir önerge verdiniz mi?” dedi

 

İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Dilek Yalçın İzmit Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısında açıklamalarda bulundu. Yalçın konuşmasında şu ifadeleri kullandı; “Halk Ekmek ve Çınar Çocuk Evi’nin yapılmasıyla ilgili karar çıktı. İşlemleri devam ediyor. İzmit Belediyesinde bugüne kadar geçmiş dönemlerde yani sizin döneminizde yaklaşık 100 milyona yakın arazi satıldı.

 

“4’TE 1 FİYATINA SATILDI”

Bunlarla SGK borçları, kurum borçları ödenmiş. O zaman da AKP’li meclis üyeleri borçlarımızı ödeyeceğiz diye şerh mi koyuyorlardı? SGK binası da borçlara karşı verildi. Yaklaşık 2 sene öncesinde 60-70 milyon liralık bina 4’te 1 fiyatına satıldı. Bu konuları da sorguluyor muydunuz acaba? Bu konularla ilgili bir soruşturma, bir önerge verdiniz mi?”

Dilek Yalçın: “Geçmiş dönemde satılan arazileri hiç sorguladınız mı?”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir