Diplomayı getiremeyen Gamze Macit’e mahkemeden kötü haber!

gamze macit izmit
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmit Belediyesi’nin AKP’li Nevzat Doğan’ın yönettiği dönemde işe giren AKP’li Emine Zeybek’in gelini Gamze Macit, diplomasını belediyeye sunamayınca Fatma Kaplan Hürriyet tarafından işten çıkarılmıştı. Davacı olan Macit’in başvurusu mahkeme tarafından reddedildi ayrıca hakkında kamu davası açıldı.

İzmit Belediyesi’nde memur olarak görev alan ve 2019 Yerel seçimlerinde diploma örneği getirmediği gerekçesiyle sözleşmesi iptal edilen AKP Kocaeli eski Milletvekili Emine Zeybek’in gelini Gamze Macit’in açtığı dava sonuçlandı.

SÖZLEŞMESİ İPTAL EDİLDİ

İzmit Belediyesi’nde AKP Kocaeli eski Milletvekili Emine Zeybek’in gelini Gamze Macit Yerel seçimlerden önce Nevzat Doğan tarafından sözleşmeli memur yapılan isimler arasındaydı. Ancak sözleşmeli memuriyet için gerekli evrakların arasında yer alan diploma örneğini bir türlü getiremeyen Gamze Macit’in sözleşmesi Fatma Kaplan Hürriyet döneminde iptal edildi.

 

GAMZE MACİT DAVA AÇTI

Kocaeli İdare mahkemesinin yolunu tutarak İzmit Belediyesinden davacı olan Gamze Macit’in İdare Mahkemesindeki davası sonuçlandı. Alınan karara göre;   Gamze Macit’in belediyeye sunduğu mezuniyet belgesinin ilgili üniversite tarafından düzenlenmediği, Gamze Macit’in üniversiteyle ilgili bir Yüksek Öğrenim Kaydının Bulunmadığı, işe alınması için gerekli niteliklerden herhangi birini taşımadığı sonradan anlaşılması halinde İzmit Belediyesince sözleşmesinin tek taraflı feshinin haklılığı ortaya çıktı.  Gamze Macit’in sözleşmesinin feshinde bir aykırılık bulmayan Kocaeli 2. İdare Mahkemesi, dava konusunun hukuka aykırılık bulmadığını belirtti.

HAKKINDA KAMU DAVASI AÇILDI

Ayrıca; karar evrakında Gamze Macit hakkında; “Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Zararına Dolandırıcılık, Resmi Belgede Sahtecilik” suçu dolayısıyla başlatılan ceza soruşturması kapsamında hakkında Kocaeli 3. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kamu davası açıldığına da yer verildi.

Diplomayı getiremeyen Gamze Macit’e mahkemeden kötü haber!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir