Fatma Kaplan Hürriyet: Kocaeli’de işçilere verilmeyen zamlar İzmit’in varlığı sayesinde verilmeye başladı

izmit belediyesi işçiler zam hürriyet
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kocaeli Gazeteleri… İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, kimseden destek almadan işçi dostu bir belediye olmayı başardıklarını belirtirken Kocaeli’de diğer belediyelerin İzmit’in varlığı sayesinde işçilerine yıllardır yapılmayan zamları yaptığı söyledi.

 

İzmit Belediyesi’nin toplu sözleşme ile işçilerine yüzde 22 zam yapmasının ardından konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, şu ifadeleri kullandı: “Destek almıyoruz. Kendi yağımızda kavruluyoruz. Meclis çoğunluğu ve büyükşehir bizde olmadığı için bol köstekli dönemimize rağmen sürekli şartlarımızı zorluyoruz.

 

Hem hizmet ediyoruz, yeni yatırımlar yapıyoruz hem de işçimize değer vermeye çalışıyoruz.

 

İŞÇİ DOSTU BELEDİYEYİZ

 

Çok şükür görev süremiz içinde 2 güzel toplu sözleşme yapmak nasip oldu. Her ikisi de 10 yıllık KHK mağduriyetini gideren, eşit işe eşit ücret ödenmesini sağlayan, kimseyi kayırmayan ve ek sosyal haklar verilmesini sağlayan, 45 saati 40 saate düşüren sözleşmelerdi. İşçimiz de çok mutlu olmuşlardı.

 

Ve Kocaeli’ndeki tüm belediye işçilerine yıllarca verilmeyen zamlar diğer Kocaeli Belediyelerinde de verilmeye başlanması İzmit Belediyesinin varlığı sayesindedir. Bu toplu sözleşmelerin varlığı sayesindedir.

 

Rekabetin gücü önemlidir. Ceketimi atsam kazanırım şımarıklığına son vermek gerekir.”

Fatma Kaplan Hürriyet: Kocaeli’de işçilere verilmeyen zamlar İzmit’in varlığı sayesinde verilmeye başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir