Hürriyet: ‘Bakalım yakında açıklayacağımız belgelerden sonra masal anlatabilecek misiniz?’

hürriyet
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, yaptığı paylaşımla AKP’li meclis üyelerinin iddialarına ve ‘masal anlatıyorsunuz’ söylemine yanıt verdi.

 

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda AKP’li meclis üyelerinin iddialarına ve ‘masal anlatıyorsunuz’ ifadelerine kapsamlı bir yanıt verdi. Hürriyet paylaşımında şu ifadeleri kullandı;”Sana 2,5 milyonluk fotokopi makinesi kiralama ihalesini soruyoruz, sen bize masal anlatıyorsun. Ti’ye alıyorum diyorsun ama biz gülmüyoruz. Çok ciddi şeyler soruyoruz. Aynı ciddiyetle hesap vermenizi bekliyoruz. Biz belgeleriyle birlikte açıklama yapıyorsak siz de ciddiyetle cevap vereceksiniz.

 

“ARTIK YEMEZLER”

 Yok öyle laf ebeliği yapmak. Bugüne kadar kendinize parti içinde koltuk sağlamak için, sadece hakaret ettiniz, iftira attınız. Kendinizi gündeme getirmek için etik olmayan her şeyi yaptınız. Ama artık yemezler. Hadi oradan.  Kocaeli Büyükşehir Belediyeniz 2,5 milyonluk fotokopi makinası kiraladı mı diyoruz, siz masal anlatıyorsunuz.

 

“YANDAŞLARINIZA KİRALATTINIZ”

 Milyonluk fotokopi makinesi kiralama ihalesini sürekli AKP kadın kolları yöneticiniz nasıl aldı diyoruz, siz masal anlatıyorsunuz.Yıllarca kendi yandaşlarına kiralatılan fotokopi makinalarına tıkır tıkır milyonluk fotokopiler çektirirken neden sesiniz çıkmadı diyoruz, siz masal anlatıyorsunuz.

 

“MİLYONLUK FATURALARI SORUYORUZ”

 AKP’li belediyelerde araç kiralama ihalelerini yıllarca hep aynı kişiler nasıl aldı diyoruz, basına yansıyınca şartname değiştirerek bu sefer de çocuklarının üzerine kurulu şirketlerin nasıl aldığını açıklayın diyoruz, siz masal anlatıyorsunuz. AKP İzmit meclis üyesinin karısının üzerine kurduğu şirket ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesine kestiği milyonluk faturaları soruyoruz, siz masal anlatıyorsunuz.

 

 

“352 MİLYONLUK BÜTÇE USULSÜZ GEÇTİ”

Kendi telefonunuzda yazışmalarla naylon fatura iddiası basına yansıdı diyoruz, siz masal anlatıyorsunuz. Ofis ortağınız yıllarca izmit belediyesi şirketlerinin muhasebesini nasıl tuttu diyoruz, siz masal anlatıyorsunuz. Gebze Belediyeniz 10 dk’da 352 milyonluk bütçeyi usulsüz şekilde geçiriyor diyoruz, siz masal anlatıyorsunuz.

 

“YAKLAŞIK MALİYETİN ÜZERİNDE BAĞLANAN İHALEYİ SORUYORUZ”

Gebze Belediyeniz pazarlık usulü 8,5 milyonluk ihaleyi 5 milyon fazlasına yani 13 milyona nasıl bağladı, vurgun değil mi diye soruyoruz, siz masal anlatıyorsunuz. AKP’li Kocaeli Büyükşehir ve Gebze belediyelerinin 1 yıl içinde yaptığı ihalelerde yaklaşık maliyetin üzerinde bağladığı ihale tutarı nasıl 80 milyon olduğunu açıklayın diyoruz, siz masal anlatıyorsunuz.

 

“PAZARLIK USULÜYLE YAPILAN ALIMLARA CEVAP VERİN”

Borçlara karşılık sattığınız onca değerli arazi ve 80 milyonluk Belsa B Bloğu 17 milyona neden sattınız diyoruz, siz masal anlatıyorsunuz . Eski başkanınız belediye kasasından milyonluk BMW kiralamış diyoruz, siz masal anlatıyorsunuz.Kocaeli Büyükşehir Belediyeniz 1 yılda doğrudan pazarlık usulü ile yaptığı alımlar 385 milyon tutuyor, cevap verin diyoruz, siz masal anlatıyorsunuz.

 

 

“3 SENEDİR ENGELLİYORSUNUZ”

AKP’li belediyeleriniz hiç sebep göstermeden belediye arazilerini parsel parsel satarken neden sesiniz çıkmıyor, biz EYT tazminatları için destek istiyoruz diyoruz, siz masal anlatıyorsunuz. Biz kreş müdürlüğü kurmak istiyoruz diyoruz, siz hayır diyerek masal anlatıyorsunuz. Biz iş makinelerini satın almak istiyoruz, kiralama rantını bitirmek istiyoruz diyoruz, siz 3 senedir engelleyip masal anlatıyorsunuz

 

 

“KAMU MALINI CEMAAT VE VAKIFLARA ÜCRETSİZ TAHSİS ETTİNİZ”

Biz Gölkay’a önemli markalar gelmesi için 10 yıllık kiralama istiyoruz diyoruz, ne iş yaptığı belli olmayan cemaat ve vakıflara ücretsiz 25 yıl kamu malını tahsis eden siz Gölkay için bin dereden su getirip masal anlatıyorsunuz. Belediyeye ait öğrenci yurdunu ücretsiz şekilde hizmet sunsun diye uhdemize alalım diyoruz, siz cemaatler para kazansın diyorsunuz ve masal anlatıyorsunuz.

 

“YAKINDA 2 BELGEYİ AÇIKLAYACAĞIZ BAKALIM UTANACAK MISINIZ?”

Daha çok var da masallarınız, şimdilik bu kadar yeter. Çok da yüklenmeyelim.Ha! unutmadan söyleyeyim, çok güzel 2 belge geldi elimize, yakında açıklayacağız, bakalım iftira attığınız için utanacak mısınız yoksa masallara devam mı edeceksiniz?”

Hürriyet: ‘Bakalım yakında açıklayacağımız belgelerden sonra masal anlatabilecek misiniz?’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir