Hürriyet: Dertleri sadece rant

hürriyet izmit
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kocaeli Gazeteleri… İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet kamuda en çok israfa neden olan araç kiralamalarına dair yaptığı paylaşımda, “En çok yetim hakkı diyenler ne yazık ki yetim hakkı falan tanımıyor. Dertleri sadece rant” ifadelerini kullandı

 

Kocaeli Haber… İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda taşıt kiralama giderlerinin kamuda sözde tasarruf sağladığı yönündeki habere yer vererek konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

 

Hürriyet mesajında şu ifadeleri kullandı : Paylaştığım fotoğrafa lütfen dikkatle bakınız. Çok önemli bir israfın fotoğrafıdır. İlk 6 ayda 1 milyardan fazla. Yetim hakkı var bu fotoğrafta. Israrla “en büyük israf kalemi araç kiralamalarıdır” dedik durduk. Bu ekonomik krizle birlikte resmen dudak uçuklatıyor maliyetler. Bakın fotoğraftaki rakamlara, kaç adet araç alır ve defalarca filo kurardınız bu rakamlara ama ne yazık ki 25 yıldır ısrarla kiralamaya devam ediliyor. Millete kazıktır bu.

 

Biz bu israfı daha 5. ayımızda fark ettik ve hemen tüm iş makinesi ve kamyonlarımızı satın almak için meclise hazırlık yaptık. 4 yıldır tüm araçlarımızı almak için dilimizde tüy bitti. 4 yıl önce 55 milyona tüm araçları satın alabiliyorduk ama ne yazık ki kör siyasete takıldık. Akp ve MHP’li üyeler önce hayır dediler. Veto ettik tekrar meclise gönderdik. Zarla zorla 27 milyonunu alabildik.

İzin vermedikleri kalan 28 milyon ise 2 yıl sonra krizle birlikte 125 milyona çıktı. Yine de ısrar ettik ama bu sefer de iller bankasına takıldık. Ekonomik kriz nedeniyle özel bankalarda krediler kapatılınca kalan araçları yine alamadık. Ve mecburen kalan araçları kiralamaya devam ediyoruz. Yazıktır, günahtır. O dönemde kredi için onay vermedikleri 28 milyonun kaç katını harcattılar bize. Üstelik sadece 3 yılda.

 

“İYİ Kİ İŞ MAKİNELERİNİ ALABİLMİŞİZ”

İyi ki 27 milyona temizlik kamyonlarını ve bazı iş makinelerini alabilmişiz. Şimdi bu krizde o kamyonları kiralamak zorunda kalsaydık 27 milyonun kim bilir kaç katı kira öderdik ve o kira bedellerini öderken çok zorlanırdık. Üstelik bu kira dönemleri sadece 3 yıllık. 3 yıl sonra bir daha kiralanıyor.

 

“HANGİSİ DAHA KARLI SİZ DÜŞÜNÜN”

Oysa satın aldığımız kamyonların 27 milyonluk kredisi ilk 3 yılda kira öder gibi ödendi bitti ve artık belediyenin malı olarak en az 10 yıl kullanıldığını düşündüğümüzde kalan 7 yıl kiralanmayacak, bedava kullanılacak. Belki de 7 yıldan daha fazla kullanılacak. Hangisi daha karlı siz düşünün

İzmit’in temizliğini yapan kamyonlar, fen işleri ve park bahçelerde hizmetinizde çalışan araçların çoğunluğu artık siyah plaka. Yani sizin malınız, milletin malı. Belediye mal edinmiş oldu. En çok yetim hakkı diyenler ne yazık ki yetim hakkı falan tanımıyor. Dertleri sadece rant.”

 

362950414 10228968903669325 6826872356024377291 n

Hürriyet: Dertleri sadece rant

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir