1. Haberler
  2. Siyaset
  3. İzmit’te AKP’lilerden yine provokasyon! Emniyet nasıl izin veriyor?

İzmit’te AKP’lilerden yine provokasyon! Emniyet nasıl izin veriyor?

kocaei izmit
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kocaeli Gazeteleri…Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci turu öncesi Millet İttifakı ve Cumhur İttifakı üyeleri Kocaeli’de seçim çalışmalarını sürdürürken, İzmit’te AKP’lilerin provokasyon girişimleri sürüyor.

Kocaeli Haber… İzmit’te Sabri Yalım Parkı karşısında Yürüyüş Yolu üzerinde CHP’liler, İzmitli vatandaşlara adayları Kemal Kılıçdaroğlu’nun videolarını göstererek, AKP’nin montaj videolarına yine video ile cevap vermek için LED ekran kurmuştu. Fakat ilk gün bu LED ekran emniyet ekiplerince kaldırılmış, CHP’liler ise YSK kararı ile CHP İzmit önünde video gösterimi yapabileceklerini söylemişti.

 

İKİNCİ GÜN MHP LED EKRAN KURDU AKP’LİLER PROVOKASYONA GELDİ

İkinci gün ise MHP’liler İzmit İlçe Teşkilatı önünde LED ekran kurarak Recep Tayyip Erdoğan’ın videolarını göstermeye başlamış, polis ekiplerinden herhangi bir engelleme ile karşılaşmamaışlardı. Yaşananların ardından ise CHP’liler yine aynı yerde Sabri Yalım Parkı karşısında  LED ekran kurmuşlar, bu sefer ise AKP’lilerin provokasyonu ile karşılaşmışlardı. AKP’liler CHP grubunu hemen yanına LED ekran kurmaya çalışmış, CHP standına kadar gelmişti. Yaşanan bu olaya ise çevik kuvvet müdahale etmişti. Yaşanan tartışmada ise emniyet müdür yardımcısı YSK kararı olduğu için ekranı kaldırmayan polisleri fırçalamıştı.

 

AKP PROVOKASYONU YİNE DEVAM ETTİ

Bugün yaşanan olayda ise CHP’liler Kemal Kılıçdaroğlu’nun Babala TV yayınını İzmitlilere göstermek için girişimde bulunmuş LED ekranın kurulması ise polis tarafından engellenmişti. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ise polisin ekranı kuracak aracın şoförünü tehdit ettiğini söylemişti. LED ekran bugün akşam saatlerinde kuruldu ve Kılıçdaroğlu’nun programı İzmitlilere izletilmeye başladı. Fakat AKP İzmit İlçe Başkanı Muharrem Tutuş, AKP’lileri toplayarak CHP’lilerin yanına kadar geldi ve tekbir attırdı.

 

EMNİYET NEDEN MÜDAHALE ETMİYOR?

Yaşanan bu olay sırasında ise Sabri Yalım Parkı çaprazında Yeni Cuma Parkı karşısında çevik polislerin beklediği noktada bir sicl araç seçim yasağına rağmen aracıyla gelerek Erdoğan’ın marşını aracından çalmaya başladı. Alanda görevli olan Kocaeli İl Emniyet Müdür Yardımcısı ve polisler yasağa rağmen buna sessiz kalırken CHP’liler duruma isyan etti. CHP Kocaeli İl SKM Başkan Nazım Gençtürk ile emniyet ekipleri arasında tartışma yaşanırken, Nazım Gençtürk AKP’liler seçim yasaklarının uygulanması gerektiğini, şahsi aracından CHP standı önünde yaşanan provokasyona müdahale edilmesi gerektiğini söyledi.

 

 

 

 

İzmit’te AKP’lilerden yine provokasyon! Emniyet nasıl izin veriyor?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir