Kocaeli Büyükşehir şov yapmaya kalkmıştı! İzmit’in arazileri alacaklar mı?

kocaeli büyükeşhir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmit Belediyesi’nin satışa çıkarmayı planladığı arsalara İzmit Belediyesi AKP ve MHP grubu arazileri Kocaeli Büyükşehir’in alacağını söyleyerek onay vermişti. Kocaeli Büyükşehir’in sözünü tutup tutmayacağı merak ediliyor

İzmit Belediyesi’nin EYT tazminatlarını ödemek için satışa çıkarmayı planladığı fakat AKP ve MHP oylarıyla önce reddedilen daha sonra AKP’li Muharrem Tutuş’un “Arazileri büyükşehir alacak” sözleri ile onay verdiklerini söylemişti. İzmit Belediyesi EYT’lilere ödenmesi gereken tazminatları hallederken satışa çıkacak olan arsaların durumu merak ediliyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit’in arsalarını kendilerinin alacağını söyledikten sonra gerçekten arsaları alıp almayacağını önümüzdeki günlerde mecliste arsa satışı yeniden gündeme geldiğinde göreceğiz.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, daha önce konuyu Eylül ayında yenidne gündeme getireceklerini belirterek şu ifadeleri kullanmıştı: “Bakalım hakikaten samimiler mi göreceğiz. Buradan da Kocaeli Büyükşehir’e seslenerek arazileri satın almasını diliyoruz. Hatta bu sosyal tesis yapmak istediğimiz arazimize de aldıktan sonra sosyal tesis yaparlarsa bu kente güzel bir tesis sunmuş olurlar. Madem yandaşa satacağız kaygıları var bu kaygılarını giderelim. Eylül ayında getireceğiz, arkadaşlarımız araştırıyor Büyükşehir’in alması mümkün olursa alsınlar istiyoruz.”

 

Kocaeli Büyükşehir şov yapmaya kalkmıştı! İzmit’in arazileri alacaklar mı?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir