Kocaeli’de düğün evine kurşun yağdıranlar adliyede

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kocaeli Gazeteleri… Kocaeli’de düğünde fotoğraf satma meselesi yüzünden çıkan tartışmada damat evini basarak 2 kişinin ölümüne 4 kişinin de yaralanmasına sebep olan fotoğrafçı, babası ve kardeşleri adliyeye sevk edildi. Sanıklar ilk ifadelerinde, fotoğrafların düğün salonu ücreti içerisine dahil olmadığının söylenmesi üzerine tartışmanın başladığını iddia etti.

Kocaeli Haber… Olay, Dilovası ilçesi Orhangazi Mahallesi’nde bulunan bir düğünde başladı. İddiaya göre, damat Güven Esen, anlaştığı düğün salonunun fotoğrafçısı M.Y.’ye, çekilen fotoğrafları kimseye satmamasını, parasını toplu olarak kendisinin vereceğini söyledi. Ancak iddiaya göre M.Y., çektiği fotoğrafları satmakta ısrar edince tartışma çıktı. Tartışmanın ardından taraflar düğün salonundan ayrıldı ancak silahını alarak damadın evine kardeşiyle giden M.Y., düğün sahipleriyle kavga etti. Yaşanan tartışma sonrasında M.Y., kapının önünde bekleyenlerin üzerine ateş etti. Açılan ateşte, damadın sağdıcı Ömer Torun (24) ile amcası İdris Esen (45) hayatını kaybetti. Damat Güven Esen, damadın babası Abdurrahman Esen, damadın kardeşi Yusuf Esen ile komşularının 9 yaşındaki oğlu B.G. yaralandı.

 

Olayla ilgili çalışma başlatan Kocaeli Emniyeti Asayiş Şubesi ekipleri, fotoğrafçı M.Y. (19), ağabeyi E.Y. (22), kardeşi C.Y. (16) ve babası B.Y.’yi (53) gözaltına aldı.

M.Y. ifadesinde fotoğraf ücretlerinin düğün salonu fiyatına dahil olmadığını söylemesi üzerine tartışma yaşandığını dile getirdi. İfadeleri sonrasında M.Y., E.Y. ve B.Y. Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğünden adliyeye sevk edildi. 16 yaşındaki B.Y. ise çocuk şubeden adliyeye sevk edildi.

DÜĞÜN EVİ BASAN BABA VE OĞULLARI ADLİYEYE SEVK EDİLDİ
Kocaeli’de düğünde fotoğraf satma meselesi yüzünden çıkan tartışmada damat evini basarak 2 kişinin ölümüne 4 kişinin de yaralanmasına sebep olan fotoğrafçı, babası ve kardeşleri adliyeye sevk edildi. Sanıklar ilk ifadelerinde, fotoğrafların düğün salonu ücreti içerisine dahil olmadığının söylenmesi üzerine tartışmanın başladığını iddia etti.

 

DÜĞÜN EVİ BASAN BABA VE OĞULLARI ADLİYEYE SEVK EDİLDİ
KOCAELİ’DE DÜĞÜNDE FOTOĞRAF SATMA MESELESİ YÜZÜNDEN ÇIKAN TARTIŞMADA DAMAT EVİNİ BASARAK 2 KİŞİNİN ÖLÜMÜNE 4 KİŞİNİN DE YARALANMASINA SEBEP OLAN FOTOĞRAFÇI, BABASI VE KARDEŞLERİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ. ABİ E.Y (22). 

 

DÜĞÜN EVİ BASAN BABA VE OĞULLARI ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Kocaeli’de düğün evine kurşun yağdıranlar adliyede

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir