1. Haberler
  2. Siyaset
  3. Körfez Başkan yardımcısı İbrahim Çırpan Alevi vatandaşların taleplerine kulaklarını tıkadı!

Körfez Başkan yardımcısı İbrahim Çırpan Alevi vatandaşların taleplerine kulaklarını tıkadı!

ibraihm çırpan körfez belediyesi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kocaeli Gazeteleri… CHP Körfez Belediye meclis üyesi Erkan Uygun Belediye başkanının vermiş olduğu talimatı tanımayan başkan yardımcısı İbrahim Çırpan başlığıyla yaptığı açıklama, İbrahim Çırpan’ın Alevi vatandaşların taleplerine cevap vermediğini söyledi.

Körfez Belediyesi CHP meclis üyesi Erkan Uygun, Körfez Başkan yardımcısı İbrahim Çırpan, hakkında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Günümüz şartlarında artık bir evde öğrenci okutmak bir ailenin en önemli hayat sınavlarından biri maalesef. 2023 -2024 eğitim öğretim yılının başlamasıyla beraber  derneklere ,sivil toplum örgütlerine ve belediyelere bu konuda yardım telefonları gelmekte  kayıtsız şartsız destekler verilmekte olduğunu belediye meclis üyesi  olarak biliyor ve takdir ediyorum.

 

ŞENER SÖĞÜT’E TEŞEKKÜR ETTİ

 

Körfez Cem Evi başkanlığının almış olduğu bu yöndeki telefon ve istekleri her daim yanlarında olduğu Körfez Belediye Başkanı Sayın Şener Söğüt’e bizzat meclis üyesi olarak bildirmiş olup cevap olarak ise en kısa zamanda konuyla ilgileneceklerini belediyenin dahi adının geçmesine gerek kalmaksızın kendi destekleriniz gibi yardımlarınızı yapabileceğini söylemiştir. Bu yaklaşımı adına ve Körfez Cem evine olan daha önceki destekleri için Şener Söğüt e teşekkür ederim. Sonrasında konunun yönlendirildiği Körfez Belediyesi Mali işler sorumlusu Belediye Başkan yardımcısı,  halkın yardımlarına  cevap veremeyen  İBRAHİM ÇIRPAN , Alevi yurttaşların öncüsü eli, kolu, dili olan Körfez Cem Evi Başkanının telefonlarına cevap vermediğini  öğrendikten sonra  konuyu ele aldığım da  yardım kabul edildi  fakat  çeşitli nedenler ile uzatıldı .

 

MEZHEPSEL YAKLAŞIM İLE ÇIAKRTILAN ZORLUKLAR….

 

Yıl olmuş 2023 elektronik ortamda değil de  elden öğrenci belgesi istenmesi  nedeni  sorduğumda  ise  ‘Biz nerden bilebiliriz öğrenci olduklarını ? ‘ cevabını aldım . Bunu da kabul etmemize rağmen  Alevi Yurttaşlara bu sefer ‘Cuma günü sondu’ diye bir bilgi verilmiş ve tamamıyla bu konuyla ilgili kapılar üstlerine kapandığını görmüş oldum. Yaşanılan bu durum sonrası Körfez Cem Evi Başkanı istenilen yardımdan vazgeçtiklerini tarafıma bildirdi. Kendi imkanları içersinde halkın desteğiyle Alevi canlarının  uzatmış olduğu eli boş çevirmeyeceğini söyledi . Bende  meclis üyesi olarak Konunun takipçisi olacağımı bildirmek isterim !  Körfez belediyesi meclis üyesi olarak aramış olduğum başkan yardımcısı İbrahim çırpan bizlerin bile telefonunu açmakta aciz olduğunu bizzat bilmenizi isterim.  Bu ilçe de Vergi ödeyen Alevi Yurttaşların,Canların çağrılarına kulak tıkayan, zorluk çıkaran İbrahim Çırpan a diyorum ki ; Alevi Yurttaşların Canların Körfez belediyesine Ödemiş olduğu vergilerin hangi kurul ,kuruluş ,dernek , cemaat vb yerlere destek olunmasının nedenlerini bir bir sorarak cevap isteyeceğim karşılığında verilen belgelerin içeriğini şeffaf bir  kamuoyuna sunacağım.

Körfez Belediyesi  Belediye Başkan yardımcısı İbrahim Çırpan tarafından mezhepsel yaklaşım ile çıkartılmış olan bu zorlukları ve Belediye Başkanlık Makamına karşı duruş sergileyen  başkan yardımcısını   kınıyoruz kınayacağız !

 

Körfez Başkan yardımcısı İbrahim Çırpan Alevi vatandaşların taleplerine kulaklarını tıkadı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir