Madem çözülebilecekti İzmit’te işçiyi neden mağdur ettiniz!

hürriyet izmit eyt büyükakın
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

oguzhan aktasİzmit’te aylardır çözülmesi için uğraşılan fakat AKP ve MHP grubunun arazi satışına onay vermeyerek mağdur ettiği EYT’li işçiler için Kocaeli Büyükşehirin ihaleye gireceği açıklandı

 

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet EYT’den emekli olan işçilerin tazminatlarının ödenmesi için meclisten arsa satışı için onay istemiş, EYT’lilerin tazminatlarının hepsinin toplu bir şekilde ödenmesini sağlayacak satışa ise AKP ve MHP grubundan bir türlü onay çıkmamıştı.

 

AKP VE MHP BAŞKANLARINDAN RANDEVU İSTEDİ

Bir türlü çözüme kavuşmayan konu için İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, AKP ve MHP İl Başkanlarından görüşme randevusu istemiş fakat günlerce bu çağrısına da cevap alamamıştı. Kamuoyunda AKP ve MHP grubunun EYT tazminatları için onay vermemesinin ardından ise dün yaşanan gelişmede Kocaeli Büyükşehir’in söz konusu arsa satışına gireceği ve AKP-MHP grubunun satış için onay vereceği duyuruldu.

 

DERTLERİ İŞÇİLER ÜZERİNDEN OY DEVŞİRMEK Mİ?

İzmit Belediyesi’nin EYT tazminatları için satmak istediği arsaya Kocaeli Büyükşehir Belediyesi talip olunca akıllara AKP’li belediye buradan işçiler üzerinden oy mu devşirmek istiyor sorusu geldi. Aylardır arsa satışına onay verilmeyerek mağdur edilen EYT’li işçiler için AKP ve MHP grubu kılını kıpardatmazken, CHP’li İzmit Belediyesi’ne kredi verilmezken, AKP ve MHP bir anda Hürriyet il başkanlarından randevu isteyince Tahir Büyükakın’ı devreye sokuyor. Şimdi bu sorunu AKP ve MHP il başkanı çözemedi Tahir Büyükakın mı çözmüş olacak?

Madem çözülebilecekti İzmit’te işçiyi neden mağdur ettiniz!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir