1. Haberler
  2. Güncel
  3. Öztürk’ten mülteci iş yeri tepkisi! İzmit esnafına sahip çıkın

Öztürk’ten mülteci iş yeri tepkisi! İzmit esnafına sahip çıkın

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmit Kent Merkezi Ticari Dayanışma Derneği (İKM) Başkanı Murat Öztürk sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama ile Suriyeli mültecilerin İzmit’te açtığı iş yeri sayısının son dönemlerde artışa geçtiğini belirterek yerel yönetimlerin iş yeri ruhsatı konusunda seçici olması gerektiğini belirtti.

ESNAFIMIZ SIKINTI YAŞIYOR

Öztürk açıklamasında “Haksız rekabet esnafımızı mağdur ediyor. Suriyelilere ait dükkanlar ve iş yerlerinde Arapça yazılar çoğalıyor. Zaten pandemi ve sonrası esnafın sıkıntısının üstüne bir de Suriyeli esnafların artışı fazlalaşmaya başlayınca zaten bizim vatandaşımıza ve halkımıza katkısı olmayan Suriyeliler, ister istemez biz esnafımızı sıkıntı yaşatmakta. Özellikle yerel belediyelerimizin bu arkadaşlara Arapça tabela hakkı ve ruhsat konusunda daha seçici olmasını istiyoruz.

İZMİT ESNAFINA SAHİP ÇIKIN

Bizim 70 yaşındaki babalarımız,dedeleriniz çalışacak ailesine bakmak için uğraşacak, 18 yaşındaki Suriyeli oturduğu yerden maaaş alacak? Vay be. Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 9 Mayıs 2019 tarihi itibariyle Türkiye’de yaşayan Suriyeli sayısını açıkladı. Bu veriler ışığında Kocaeli’de yaşayan Suriyeli sayısı 56 bin 786’ya yükseldi. Bu veriler ışığında 1 milyon 906 bin 391 kişinin yaşadığı Kocaeli’de Suriyelilerin toplam nüfusa oranı yüzde 2,98 oldu. Özellikle İnönü Caddesi üzerinde İzmit Devlet Hastanesi güzergahında çoğalmaya başladı. Buradaki esnaf arkadaşlarımızın şikayeti çok büyüktür. İzmit esnafına sahip çıkın. İzmit esnafı güçlüdür. İzmit esnafı sahipsiz değildir. Gereken değeri tüm herkes vermelidir.

Öztürk’ten mülteci iş yeri tepkisi! İzmit esnafına sahip çıkın
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir