Korkusuz Kocaeli

Yıldızlı gözyaşları içinde istifasını böyle açıkladı “37 yıl sonra il başkanı milletvekili olmalı”

harun yildizli istifa 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

oguzhan aktasCumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı bugün gerçekleştirdiği basın açıklamasında, milletvekilliği adaylığı için istifa ettiğini duyurdu. Yıldızlı, istifasında babasına atıfta bulunurken gözyaşlarına hakim olamadı ayrıca CHP Kocaeli’nin 37 yıllık il başkanlarının milletvekili olamamasına son vereceklerini söyledi.

 

CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Yıldızlı, bugün CHP Kocaeli İl Binası’nda milletvekili adaylığı için istifasını duyurdu. Harun Yıldızlı, istifa konuşmasında bu yıl vefat eden babasının ismi verilen Rafet Yıldızlı salonunda  babasını anarak şu konuşmayı yaptı ve gözyaşlarını tutamadı: “55-60 senesini bu partiye vermiş Rafet Yıldızlı’nın oğlu olarak buradayım .Siyasi bir ailenin evladıyım. Genlik kollarından gelen bir kardeşinizim. Çocukluk hayali olan örgüt başkanlığını yürütmekteyim”

Harun Özgür Yıldızlı ayrıca artık CHP Kocaeli İl Başkanlarının, örgütün liderlerinin 37 yıldır milletvekili olamadığını hatırlatarak: “Örgüt ile birlikte hareket etmeye gayret ettim.  En son il başkanlığı yapıp milletvekili olan Ömer Türkçakal. Ben her zaman ön seçimden yana oldum. 37 yıllık il başkanlığından milletvekilliğine gidilememesini hep birlikte kıracağız. Bu salonda il başkanlığından istifa edip vekil olmak için sizden izin istiyorum” dedi.

 

Yıldızlı gözyaşları içinde istifasını böyle açıkladı “37 yıl sonra il başkanı milletvekili olmalı”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Chpli seçmen 26 Aralık 2022, 23:51

    Yanlış bilgi veriyorsun Son dönem il başkanlarından Cevdet barış 2005 yılında 3sıra Chp milletvekili adayıdı1..Hikmet Erenkaya 2..Cevdet Selvi…3.Cevdet Barış lütfen partililerimizi yanlış bilgilendirmiyelim sizde o dönem Chp saflarında değildiniz harun bey

    Cevapla