1. Haberler
  2. Siyaset
  3. Atatürk düşmanları taburede Vali ve Büyükakın yerde

Atatürk düşmanları taburede Vali ve Büyükakın yerde

atatürk büyükakın seddar yavuz
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kocaeli Gazeteleri… Gölcük’te  dün gerçekleştirilen hafızlık töreninde bir kare çok dikkat çekti. Görüntüde Vali Yavuz ve Kocaeli Büyükşehir Başkanı Tahir Büyükakın yerde otururken Atatürk’e ettikleri hakaretler ile tanınan Şevki Yılmaz ve İmam Halil Konakçı’nın taburede oturduğu görüldü

 

Gölcük’te dün, Eyüp Sultan İmam Hatip Ortaokulu ve Gölcük Eyüp Sultan yatılı Kuran kursunda hafızlığını tamamlayanlar hafızlara Hacı Fatma Kahraman Camisi’nde tören Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın  katılımıyla düzenlendi. Töreni katılanlar arasında otururken Atatürk’e ettikleri hakaretler tanınan Eski Rize Belediye Başkanı MİKAV kurucusu Şevki Yılmaz ve İmam Halil Konakçı katılım gösterdi. Törene katılan Kocaeli Valisi Seddar Yavuz ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Tahir Büyükakın’ın yerde oturduğu Şevki Yılmaz ve İmam Halil Konakçı’nın taburede oturması dikkat çekti. Öte yandan Konakçı’nın koruması da başından ayrılmadı.Diğer yandan töreni Mayıs 2021’de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un da katılımıyla Ayasofya’da düzenlenen bir icazet töreninde Atatürk’ü hedef alan ve Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın kurum ile alakasının olmadığını iddia ettiği Mustafa Demirkan reisül kurra sıfatıyla yönetti.

REİSÜ’L-KURRA NEDİR

Takrib kıraatinden mucâz, mucîz, icazette akdem ve müdebbir vasfına sahip, Türkiye’deki bütün hafız ve kurra hafızların başıdır.

YILMAZ: BAKANLIK YILMAZ’A 196 MİLYON TEŞVİK VERMİŞTİ

AKP Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz’ın babası olan Eski Rize Belediye Başkanı Şevki Yılmaz’da programa katıldı. Yılmaz geçtiğimiz günlerde kurucusu olduğu Manevi ve İktisadi Kalkınma Vakfı (MİKAV), Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan 196 milyon TL’lik yatırım teşvikle ve Atatürk düşmanlığı  ile tanınıyor.

ATATÜRKÇÜLERİ PKK’LILARA BENZETMİŞTİ

İmam Halil Konakçı geçtiğimiz günlerde cami cemaatine verdiği vaazda, Atatürkçüleri “terör örgütleri FETÖ ve PKK’lilere” benzeterek, “Ayet ne diyor bize; ‘Ancak müminler kardeştir.’ Ancak ehli sünnet iltikadına sahipsen ve benim bayrağıma, devletime, vatanıma ihanet etmiyorsan kardeşiz. Yani ben FETÖ’cülerle, PKK’lilerle ve İslam düşmanlığı yapan Kemalistlerle asla kardeş değilim” ifadelerini kullanmıştı.

Mustafa  Demirkan, “Ayasofya gibi mabetler, mabet olarak kalması için inşa edildi. Öyle bir zaman geldi ki bir asır gibi bir zaman içinde ezan ve namaz yasaklandı ve müze haline çevrildi. Bunlardan daha zalim ve kâfir kim olabilir? Yarabbi bir daha bu zihniyetin bu ümmetin başına gelmesini mukadder buyurma” ifadelerini kullanmıştı.

Demirkan’ın bu sözlerine MHP Lideri bahçeli de tepki göstermişti. Bahçeli ““Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e tahammülsüzlük, Türkiye Cumhuriyeti’ne tahammülsüzlüktür. Gizli FETÖ’cü olup olmadıkları mutlaka incelenmeli” ifadelerini kullanmıştı.

Atatürk düşmanları taburede Vali ve Büyükakın yerde
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir