Hürriyet EYT sorununu çözmek için 6 gündür randevu bekliyor

hürriyet eyt
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet EYT’lilerle ilgili sorunu çözmek istiyor; AKP ve MHP Başkanlıklarından randevu bekliyor

 

EYT’lilerin tazminatlarıyla ilgili olarak İzmit Belediyesi Meclisini olağanüstü olarak toplamak isteyen ve öncesinde AKP ve MHP İl Başkanlıklarını ziyaret etmek isteyen Başkan Hürriyet’e henüz bir randevu tarihi verilmedi.

 

EYT İÇİN KREDİ TALEPLERİ REDDEDİLİYOR

Bilindiği üzere, geçtiğimiz günlerde başkan yardımcılarıyla bir toplantı gerçekleştiren İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İller Bankasından belediyeye ayrılan payın Ağustos’ta yüzde 50 kesileceğini belirtmişti. EYT tazminatlarını ödemek için tüm kredi talepleri reddedildiği ve arsa satışına da AKP ve MHP meclis üyelerince izin verilmediği bir ortamda atılacak en olumlu adımın meclisi olağanüstü toplamak yönünde karar alınmıştı.

 

6 GÜNDÜR GERİ DÖNÜŞ OLMADI

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet EYT tazminatları konusunun çözüme kavuşabilmesi için meclisi Ağustos ayında olağanüstü toplama kararı alırken AKP ve MHP İl Başkanlıklarını da ziyaret edeceklerini ifade etmişti. Toplantı sonrasında iki il başkanlığından da randevu talep edilmesine ve Başkan Hürriyet’in de iki il başkanına telefon etmesine rağmen 6 gündür henüz bir geri dönüş olmadı.

Bir yanda İzmit Belediye Meclisinde hep kavgacı olarak gösterilmeye çalışılan, ancak EYT tazminatları konusunda Başkan Hürriyet’e ayak direyen AKP ve MHP meclis üyeleri, diğer yanda ise konunun çözümü için AKP ve MHP İl Başkanlıklarından 6 gündür randevu bekleyen İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet.

 

NE ZAMAN RANDEVU VERECEKLER?

İzmit’in seçilmiş bir belediye başkanına dahi randevu vermeyen AKP ve MHP İl Başkanlıklarının; “EYT’li işçilerin hakkını alabilmesi için mutlaka olumlu bir adım beklediklerini” sık sık ifade eden Başkan Hürriyet’e ne zaman randevu verileceği merak ediliyor.

Hürriyet EYT sorununu çözmek için 6 gündür randevu bekliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir