Kocaeli’ de kimyasal atık malzemelerini soğutma çalışmaları devam ediyor

korkusuz yeni
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kocaeli Gazeteleri…. Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde gece saatlerinde yangının çıktığı kimyasal geri dönüşüm tesisinde itfaiye ekiplerinin soğutma çalışması devam ediyor.

 

Yangın, gece 02.30 sıralarında Başyiğit Caddesi üzerinde bulunan kimyasal geri dönüşüm tesisinde meydana geldi. Tesis içerisindeki kimyasal atıklar alevli şekilde yanmaya başladı. İhbar üzerine adrese çok sayıda itfaiye, sağlık ve polis ekipleri bölgeye sevk edildi. İtfaiye ekipleri yangını 3 saatin ardından kontrol altına aldı.

Fabrikanın içerisinde bulunan kimyasal geri dönüşüm atıklarından dumanlar ve alevler çıkmaya devam ediyor. Malzemeler kepçe yardımıyla kaldırılarak, su sıkılıp dışarıya taşınıyor. Polis ve sağlık ekipleri herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması adına bölgede hazır bekliyor. Öte yandan, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı 17 itfaiyenin yangına müdahale ettiği öğrenildi. Büyükşehir Belediyesi ve çevre ilçelerden 10 su tankeri ise çalışmalara destek verdi.

KİMYASAL ATIK MALZEMELERİNİ SOĞUTMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde gece saatlerinde yangının çıktığı kimyasal geri dönüşüm tesisinde itfaiye ekiplerinin soğutma çalışması devam ediyor.
Kocaeli’ de kimyasal atık malzemelerini soğutma çalışmaları devam ediyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir