1. Haberler
  2. Siyaset
  3. TİP’in programı yasaklandı! Erkan Baş Kocaeli’ye geliyor

TİP’in programı yasaklandı! Erkan Baş Kocaeli’ye geliyor

erkan baş kocaeli tip kocaeli
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kocaeli Gazeteleri… TİP Kocaeli Örgütü tarafından yarın gerçekleştirilmesi planlanan ‘Can Atalay için Adalet Buluşması’ etkinliği, İzmit Kaymakamlığı tarafından yasaklandı. Yasaklama kararının ardından TİP Genel Başkanı Erkan Baş, yarın İzmit’e gelerek basın açıklaması düzenleyecek

Kocaeli Haber… Türkiye İşçi Partisi, Hatay Milletvekili seçildiği halde Gezi davasında tutuklu bulunan avukat Can Atalay için adalet arayışına devam ediyor. Bu kapsamda Türkiye İşçi Partisi (TİP) Kocaeli İl Örgütü de yarın İzmit Yahyakaptan Mahallesi’nde bulunan amfi tiyatro alanında ‘Can Atalay için Adalet Buluşması’ başlığı ile halk forumu düzenleyecekti. Düzenlenecek halk forumu, bugün İzmit Kaymakamlığı tarafından yasaklandı.

 

 

Kaymakamlık tarafından gönderilen yazıda, “İzmit ilçe sınırları içerisinde kamu güvenliğinin ve genel asayişin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenliklerinin korunması amacıyla ‘Can Atalay için Adalet Buluşması’ etkinliği ile ilgili her türlü etkinliğin 7 gün süre ile yasaklanması” ifadelerine yer verildi. Yasaklama kararının ardından TİP Genel Başkanı Erkan Baş, yarın Kocaeli’ye gelme kararı aldı. Erkan Baş’ın da katılımıyla yarın saat 19:00’da Yahyakaptan Mahallesi amfi tiyatro alanında basın açıklaması gerçekleştirilecek.

 

TİP’in programı yasaklandı! Erkan Baş Kocaeli’ye geliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir